6852ceb2-9275-423c-bc6f-a513a90221c8.jpg
Ayça ANIL

5 yaşından beri bale yapan Ayça Anıl, bale eğitimine İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin çocuk balesinde başladı. Burada 6 sene boyunca çocuk sanatçı olarak dans etti. 9 yaşındayken İngiltere Kraliyet Balesi’nin eğitimlerine kabul edilen ilk Türk oldu. Profesyonel dans eğitimine 11 yaşındayken Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Devlet Konservatuarı’nın klasik bale bölümünde başladı.

13 yaşında Almanya’ya giderek liseyi Avrupa’nın en prestijli okullarından biri olan John Cranko Ballet Schule’de bitirdi. Eş zamanlı olarak Neckar-Realschule lisesinden mezun oldu. Üniversiteden Londra’da Kent University Central School of Ballet’den First Class BA Hons Degree alarak mezun oldu. İngiltere’de Northern Ballet Company’de yaklaşık iki sene profesyonel balerin olaral dans etti ve uluslararası turnelere katıldı.

16 yaşından beri eğitim aldığı okullarda pilates ve fitness dersleri aldı. İngiltere’de International Ballet Barre Fitness Certification’dan Barre Fitness eğitmenliği sertifikası aldı. Türkiye’de 200 saatlik Yoga Allience yoga eğitmenliği sertifikası aldı. Sanat Akademi İstanbul’da dans bölüm başkanlığının yanı sıra yoga, bale, modern dans, barre fitness, çocuk bale dersleri verdi.

Şimdi de 2. Yoga eğitmenliği sertifikasını Zeynep Aksoy’dan almakta ve katıldığı çeşitli workshoplarla sağlık, yoga, fitness ve pilates alanlarına kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Sertifikalar:


International Ballet Barre Fitness Certification 
Yoga Allience 200 Hour Teacher Training